Gniazda ssące są końcowym elementem instalacji systemu centralnego odkurzania widocznym w pomieszczeniach mieszkalnych. Odpowiednio dobrane do wnętrza mogą stanowić element dekoracyjny, wszystko zależy jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Liczba i rozmieszczenie gniazd ssących musi być zaplanowana w taki sposób, aby po podłączeniu do nich węża można było posprzątać cały dom. Podczas przygotowania projektu lokalizacji gniazd należy pamiętać o tym, żeby nie zasłaniać ich meblami.

Gniazdo ssące Elegante

  0%

  Gniazdo ssące Vega

   0%

   Gniazdo ssące Euro-Top

    0%

    MATERIAŁ

    Gniazda ssące możemy podzielić na dwa rodzaje – z tworzywa sztucznego oraz metalowe. Gniazda z tworzywa sztucznego montujemy przede wszystkim w ścianach, natomiast gniazda metalowe montujemy w podłodze, ponieważ są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

    DZIAŁANIE

    Wszystkie gniazda ssące uruchamiają się przy pomocy węża ssącego i tutaj możemy rozróżnić dwa typy węża: z włącznikiem on/off na rękojeści oraz węże, które załączają system poprzez włożenie końcówki węża do gniazda ssącego, najczęściej stosowane są jako węże garażowe. Węże z włącznikiem on/off gwarantują komfort podczas sprzątania i jak tylko zajdzie potrzeba możemy przerwać pracę i wygodnie wyłączyć system na rękojeści.

    WYGLĄD

    Należy dopasować wygląd gniazd ssących do aranżacji naszych wnętrz, gdyż staną się one integralną częścią wystroju. Szeroka paleta kolorystyczna gniazd ssących zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Gniazda ssące występują w wersji kwadratowej i prostokątnej. Dla lepszego dostosowania gniazda do naszego wystroju, możemy zastosować różnego rodzaju ramki dekoracyjne, które podkreślą wygląd gniazda.

    Pełna oferta gniazd ssących dostępna jest w naszym sklepie internetowym