TopVAC – pompa ciepła najnowszej generacji

Rosnąca świadomość ekologiczna przekłada się na coraz większe zainteresowanie inwestorów odnawialnymi źródłami energii. Pompa ciepła TopVAC to urządzenie grzewcze najnowszej generacji, dzięki któremu możemy efektywnie pozyskiwać ciepło z powietrza i wykorzystywać je do ogrzewania pomieszczeń oraz ciepłej wody użytkowej. Największym atutem oferowanego rozwiązania jest krajowa produkcja – jako urządzenie zaprojektowane, skonstruowane i wyprodukowane w Polsce pompa TopVAC doskonale sprawdza się w lokalnych warunkach klimatycznych zapewniając wysoką wydajność także w niskich temperaturach.

Pompa ciepła TopVAC to urządzenie zaprojektowane z myślą o wysokiej sprawności i komforcie użytkowania. Jego niewątpliwym atutem jest prosta instalacja plug in. Proces podłączenia elektrycznego pompy sprowadza się do połączenia jednostki zewnętrznej z hydromodułem, a następnie wpięcia hydromodułu do gniazdka – wszystko przy pomocy dołączonych do zestawu kabli.

Działanie urządzenia

Energia dostarczana przez pompę ciepła TopVAC może być wykorzystywana do ogrzewania pomieszczeń i/lub podgrzewania ciepłej wody użytkowej, jak również obniżania temperatury powietrza w pomieszczeniach. Działanie pompy polega na współpracy czterech podstawowych elementów wchodzących w skład urządzenia:

  • parownika,
  • sprężarki,
  • skraplacza,
  • zaworu dławiącego.

Standardowe działanie pompy ciepła opiera się na procesach zachodzących w obiegu termodynamicznym – odparowywany w parowniku czynnik termodynamiczny pobiera ciepło zgromadzone w dolnym źródle, a następnie oddaje je górnemu źródłu ciepła, które zasila instalację grzewczą. Pompy ciepła nowej generacji potrafią odwrócić przebieg procesu termodynamicznego, w wyniku czego górne źródło ciepła staje się dolnym źródłem i odwrotnie, a instalacja wcześniej wykorzystywana jako grzewcza służy do obniżenia temperatury powietrza w pomieszczeniu.

Do prawidłowej pracy pompy ciepła wymagają całodobowego dostępu do energii elektrycznej. Poza tym funkcjonują jako urządzenia bezobsługowe, co przekłada się na bezawaryjną eksploatację i ograniczenie kosztów związanych z ich konserwacją do absolutnego minimum. Co ważne, w domach ogrzewanych przy pomocy pompy ciepła nie ma potrzeby składowania opału. Oszczędzamy więc miejsce w kotłowni, które możemy wykorzystać jako czyste miejsce przechowywania.

Długoterminowe korzyści wynikające z instalacji pompy ciepła

Instalacja pompy ciepła w domu to inwestycja, która bardzo szybko się zwróci – zwłaszcza jeśli wybierzemy wysoko wydajne urządzenie grzewcze TopVAC zaprojektowane do efektywnej pracy w klimacie umiarkowanym. Dodatkowo koszty ogrzewania/chłodzenia nieruchomości przy pomocy pompy ciepła możemy obniżyć lub wręcz zredukować do zera podłączając pompę ciepła do instalacji elektrycznej zasilanej panelami fotowoltaicznymi. Dzięki temu czasookres zwrotu z inwestycji będzie jeszcze krótszy, a my będziemy mogli się cieszyć komfortem cieplnym w każdym pomieszczeniu w domu bez obaw o wysokie rachunki za ogrzewanie.

Pompy TopVAC – urządzenia grzewcze o wysokiej sprawności

Tradycyjne pompy ciepła w naszym klimacie wymagały wspomagania dodatkowym urządzeniem grzewczym, najczęściej w postaci kotła. Dzięki wysokiej wydajności pompy TopVAC mogą być eksploatowane samodzielnie, zapewniając przy tym wystarczającą ilość energii cieplnej do ogrzania wszystkich pomieszczeń. Nad ich prawidłową i wydajną pracą czuwa nowoczesna automatyka, która odpowiada za optymalny dobór trybu pracy urządzenia dostosowując go do wymagań użytkowników oraz warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz.

Oferowane pompy ciepła zostały przebadane i sprawdzone przez naukowców z AGH.