Obecne wymogi energooszczędności skłaniają do poszukiwania nowoczesnych rozwiązań technologicznych w procesie budowy domu. Jednym z systemów, który obniża zużycie energii i jednocześnie znacząco podnosi komfort życia jest REKUPERACJA, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, zapewniająca ciągłą wymianę powietrza. Składa się ona z przewodów instalacyjnych do dystrybucji powietrza oraz odpowiednio dobranego urządzenia.

POSTAW NA ŚWIEŻOŚĆ I ZDROWIE Z SYSTEMEM REKUPERACJI TOP AIR VENTILATION!

Układ wentylacji mechanicznej polega na wykorzystaniu rekuperacji ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii oraz utrzymania jednego poziomu temperatury we wszystkich pomieszczeniach budynku. Polega to gównie na tym, że wykorzystane ciepłe powietrze oddaje energię do układu, w którym ogrzewane jest świeże powietrze. W wyniku działania systemu rekuperacji we wszystkich pomieszczeniach gdzie jest wyprowadzona rekuperacja przez całą dobę obecne jest świeże powietrze o niskiej zawartości dwutlenku węgla, wilgoci oraz zanieczyszczeń. Należy podkreślić jednak, że strumień powietrza usuwanego z którego odzyskujemy ciepło wentylacyjne nie łączy się z nawiewanym świeżym powietrzem. Rekuperator znacznie zmniejsza energię potrzebnej do ogrzania nawiewanego do budynku powietrza. Dlatego jest wskazany w budynkach energooszczędnych. Powietrze w budynku ma skład bardzo zbliżony do powietrza zewnętrznego. Skład ten w rekuperowanym pomieszczeniu nie zmienia się, pomimo zmian por dnia i roku. Nie zmienia się również pod wpływem obecności ludzi, którzy są największymi producentami dwutlenku węgla i wilgoci. Jakość powietrza w domu z rekuperacją ma najlepsze parametry pod względem komfortu życia, czyli mamy na uwadze – temperaturę, wilgotność, ruch, czystość oraz dostateczną jego ilość. Rekuperacja znacznie zmniejsza zapotrzebowanie energetyczne budynku zapewniając przy tym stałą wentylację pomieszczeń. Rekuperację stosuje się w budynkach użyteczności publicznej, jak również w prywatnych domach.

System instalacyjny Top AIR VENTILATION – bakteriobójczy i antystatyczny!

Bardzo ważnym elementem w systemie rekuperacji jest instalacja transportująca powietrze. Powinna mieć ona odpowiednie właściwości i cechy. System Top AIR VENTILATION składa się z rozdzielaczy, skrzynek rozprężnych i rury wentylacyjnej Top Flex System Ag. Elementy składowe są proste w montażu i bezawaryjne. Instalacja Top AIR jest bakteriobójcza i antystatyczna, charakteryzuje się wysokim stopniem higieny i bezpieczeństwa dla zdrowia.

NOWOCZESNA RURA WENTYLACYJNA Top FLEX System Ag

Głównym elementem systemu Top AIR VENTILATION jest nowoczesna rura wentylacyjna TopFLEX System Ag. Rura, ta posiada antybakteryjną, grzybobójczą wewnętrzną powłokę zawierającą srebro, przez co nie dochodzi do procesów migracji, jonizacji. Zastosowanie srebra zapewnia długoletnie działanie bakteriobójcze bez względu na temperaturę oraz wilgotność powietrza. Dodatkową zaletą wewnętrznej warstwy rury Top FLEX System Ag jest działanie antystatyczne, przez które skutecznie ogranicza się gromadzenie i osiadanie kurzu w rurociągu. Przy użyciu tej rury uzyskujemy odpowiednie przepływy powietrza bez strat a tym samym optymalne działanie całego systemu rekuperacji.

SKRZYNKI I ROZDZIELACZE

Skrzynki nawiewno-wyciągowe i rozdzielacze zaprojektowano z myślą o łatwym zamontowaniu oraz bezproblemowym i praktycznym użytkowaniu. Każdy element pasuje do wszystkich rur karbowanych o Ø75 dostępnych na rynku wentylacyjnym. Kształt skrzynek i rozdzielaczy gwarantuje swobodny przepływ powietrza, a ich gładka powierzchnia nie dopuszcza do osadzania zanieczyszczeń. Z uwagi na przemyślaną konstrukcję, skrzynki możemy zamontować pionowo w suficie powieszanym lub w posadzce, jak i poziomo w konstrukcjach ścian szkieletowych.

NIEZAWODNE USZCZELKI

Oryginalne uszczelki jako bardzo ważny element systemu zabezpieczają szczelność instalacji oraz gwarantują bezawaryjną pracę systemu przez wiele lat.

Właściwa konstrukcja systemu instalacyjnego Top AIR pozwala na uzyskanie odpowiedniego przepływu powietrza bez strat, co daje możliwość optymalnego doboru jednostki rekuperacyjnej oraz właściwego działania całego systemu

Schemat wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła Top AIR VENTILATION

Pakiet instalacyjny TopAir Ventilation przeznaczony na powierzchnię około 160m²

Numer katalogowy TFBKIT200/160

W skład pakietu wchodzą:

 • 450 mb rura wentylacyjna TopFlex Ag DN75
 • 24 x skrzynka rozprężna TopFlex 2-króćcowa DN125/L400/przyłącza 2xDN75, bakteriobójcza, antystatyczna
 • 2 x rozdzielacz TopFlex DN200/przyłącza 12 xDN75 bakteriobójczy, antystatyczny
 • 10 x zaślepka DN75
 • 50 x uszczelka DN75
 • Taśma montażowa stalowa perforowana 25m
 • Noż stalowy TopFlex Ag do kanału wentylacyjnego GRATIS

Suma 8407,30zł netto

Pakiet instalacyjny TopAir Ventilation przeznaczony na powierzchnię około 120m²

Numer katalogowy TFBKIT200/120

W skład pakietu wchodzą:

 • 300 mb rura wentylacyjna TopFlex Ag DN75
 • 18 x skrzynka rozprężna TopFlex 2-króćcowa DN125/L400/przyłącza 2xDN75, bakteriobójcza, antystatyczna
 • 2 x rozdzielacz TopFlex DN200/przyłącza 9xDN75 bakteriobójczy, antystatyczny
 • 6 x zaślepka DN75
 • 40 x uszczelka DN75
 • Taśma montażowa stalowa perforowana 25m
 • Noż stalowy TopFlex Ag do kanału wentylacyjnego GRATIS

Suma 6025,94zł netto

Wycena systemu rekuperacji!

Aby otrzymać BEZPŁATNĄ OFERTĘ na wykonanie instalacji wentylacyjnej wypełnij poniższy formularz kontaktowy.

Wycena systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wykonywana jest indywidualnie dla każdego klienta.

Wstępną wycenę instalacji wentylacyjnej otrzymasz BEZPŁATNIE w ciągu kilku dni roboczych.

Nasi fachowcy ocenią jaka centrala wentylacyjna będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia,
zaproponują też optymalny sposób rozprowadzenia kanałów instalacji wentylacji mechanicznej.

Prześlij nam rzuty budynku, a bezpłatną wycenę dostaniesz w ciągu kilku dni !

Do wstępnej wyceny wystarczy kontakt !
Zadzwoń:  570 560 339
Lub napisz:  projekty@topvac.pl

REKUPERACJA - SZKOLENIA

Szkolenie dla instalatorów systemów rekuperacji.

W programie:

 • aktualne wytyczne montażowe, obowiązujące przepisy i normy,
 • dobór odpowiednich urządzeń,
 • programowanie centrali,
 • przegląd rekuperatorów – różnice technologiczne i ich wpływ na funkcjonowanie systemu,
 • jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów.

Termin i miejsce szkolenia będą ustalane indywidualnie. Zgłoszenia prosimy kierować pod numer telefonu 570 560 339 lub adres e-mail: projekty@topvac.pl