Marzenie o domu wygodnym, a zarazem energooszczędnym skłania do poszukiwań nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Jednym z systemów, który obniża zużycie energii i jednocześnie znacząco podnosi komfort życia jest REKUPERACJA, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, zapewniająca optymalną wymianę powietrza. Zimą ogrzewa wpuszczane powietrze, a latem wychładza je zapewniając świeże powietrze przez cały rok.

System rekuperacji składa się głównie z przewodów instalacyjnych do dystrybucji powietrza oraz odpowiednio dobranego urządzenia – REKUPERATORA. Produkowane w Polsce rekuperatory marki TopVent charakteryzują się wysoką sprawnością temperaturową w zakresie odzysku ciepła, co czyni je jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń tego typu na naszym rynku.

Biorąc pod uwagę konstrukcję, budowę oraz wydajność rekuperatorów możemy podzielić je na trzy rodzaje: VERTICAL, HORIZONTAL oraz PODSUFITOWE.

Klientom poszukującym niezawodnych rozwiązań oferujemy rekuperatory Top VENT VERTICAL, HORIZONTAL i PODSUFITOWE w kilku wariantach: Top VENT 350/350FCF, Top VENT 450/450FCF i Top VENT 550. Wariant urządzenia każdorazowo dobieramy adekwatnie do wielkości obiektu mieszkalnego lub użytkowego tak, aby zapewnić najbardziej efektywne działanie układu odzysku ciepła.

MODEL PODSUFITOWY

Jedną z wielu zalet podsufitowych rekuperatorów są niskoenergetyczne wentylatory oraz cicha praca dzięki optymalnie dobranym komponentom i izolacji. Kluczowe znaczenie ma system FLOW BALANCING, który utrzymuje stałe i równe wydatki powietrza, przez co redukuje koszty ogrzewania. Rekuperator przeznaczony jest do montażu przy suficie co korzystnie wpływa na zagospodarowanie przestrzeni w pomieszczeniu.

MODEL HORIZONTAL z uwagi na swoją smukłą konstrukcję oraz optymalną izolację cieplną 50 mm, głównie skierowany jest do tych budynków w których rekuperator zainstalowany jest np. na poddaszu.

  0%

  MODEL VERTICAL charakteryzują się zwartą konstrukcją, dużą wydajnością a przy tym niskim zużyciem energii oraz cichą pracą.

   0%

   Niezawodne i energooszczędne urządzenia TopVent

   Jeśli coś robimy, chcemy to robić najlepiej jak potrafimy. Dlatego obok istotnych elementów takich, jak markowe wymienniki ciepła i wentylatory urządzenia TopVent w standardzie posiadają rozwiązania, które obniżają zużycie energii, optymalizują odzysk ciepła i funkcjonowanie całego systemu. Do najistotniejszych należą:

   • system FLOW BALANCING (czujniki przepływu),
   • automatyczna nagrzewnica wstępna o niskim zużyciu prądu z płynną modulacją,
   • 5 czujników temperatury,
   • regulator (sterownik) pokojowy z kolorowym panelem dotykowym.

   W cenie każdego rekuperatora otrzymacie regulator (sterownik) pokojowy z kolorowym panelem dotykowym.

   Nasze rozwiązania to także niski poziom hałasu (41 dB), jaki uzyskaliśmy dzięki wyciszonej konstrukcji z izolacją z niepalnych materiałów.

   Na oferowane rozwiązania udzielamy 2 letnią gwarancję z możliwością przedłużenia, jednocześnie oferując profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń TopVENT na terenie całej Polski.

   Przykładowy opis centrali wentylacyjnej TopVent 350HCF

   Parametry i wyposażenie:

   •  Rekuperator uniwersalny lewy/prawy
   •  Wyciszona konstrukcja z izolacją z niepalnych materiałów o grubości 50 mm
   •  Przyłącza poziome 4 x DN200 mm
   •  Wydajność 350 m³/h przy 200 Pa
   •  Odzysk ciepła do 95%
   •  Poziom hałasu 41 dB
   •  Klasa efektywności energetycznej A
   •  System FLOW BALANCING (czujniki przepływu)
   • Niskoenergetyczne i niskoszumowe markowe wentylatory osiowe EBM PAPST z silnikami prądu stałego EC
   •  Automatyczny by-pass
   • Automatyczna nagrzewnica wstępna o niskim zużyciu prądu, z płynną modulacją (zabezpieczenie przed zamarzaniem)
   • Wymiennik ciepła krzyżowo-przeciwprądowy marki CORE
   • 5 czujników temperatury
   • Panel sterowania z kolorowym wyświetlaczem 4,3” dotykowy, pokojowy, z możliwością rozbudowy o sterowanie mobilne (aplikacja)
   •  Standard filtrów G4/ISO Coarse ≥ 65%
   • Wsporniki do montażu na ścianie (w komplecie). Możliwości montażu: na ścianie, podwieszenia lub postawienia
   • Wymiary: 1118 mm (szer.) x 755 mm (wys.) x 564 mm (głęb.)
   • Gwarancja podstawowa 2 lata z możliwością wydłużenia

   Przekrój rekuperatora i jego najważniejsze części

   POSTAW NA ŚWIEŻOŚĆ I ZDROWIE Z SYSTEMEM REKUPERACJI TOP AIR VENTILATION!

   Układ wentylacji mechanicznej bazuje na wykorzystaniu rekuperacji ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii oraz utrzymania optymalnego poziomu temperatury we wszystkich pomieszczeniach w budynku. Rekuperator odzyskuje ciepło z powietrza usuwanego z budynku, a następnie wykorzystuje je do ogrzania świeżego powietrza rozprowadzanego w obiekcie kanałami wentylacyjnymi. W wyniku działania systemu rekuperacji we wszystkich pomieszczeniach przez cały czas obecne jest świeże powietrze o niskiej zawartości dwutlenku węgla, wilgoci oraz zanieczyszczeń. Należy przy tym podkreślić, że strumień powietrza usuwanego z obiektu nie łączy się z nawiewanym świeżym powietrzem. Zastosowanie rekuperatora w tym układzie znacząco ogranicza ilość energii niezbędnej do ogrzania powietrza nawiewanego do budynku. Dlatego jest wskazany w budynkach energooszczędnych. Jakość powietrza w domu z rekuperacją ma najlepsze parametry pod względem komfortu życia. Powietrze w obiekcie z wentylacją mechaniczną wyposażoną w system odzysku ciepła zachowuje optymalną temperaturę, jakość oraz optymalny poziom wilgotności. Jednocześnie jest nawiewane do pomieszczeń w odpowiedniej ilości.

   Rekuperacja znacznie zmniejsza zapotrzebowanie energetyczne budynku zapewniając przy tym ciągłą wentylację pomieszczeń. System stosuje się w budynkach użyteczności publicznej, jak również w prywatnych domach.

   System instalacyjny Top AIR VENTILATION – bakteriobójczy i antystatyczny!

   Bardzo ważnym elementem w systemie rekuperacji jest instalacja transportująca powietrze. Powinna mieć ona odpowiednie właściwości i cechy. System Top FLEX System Ag składa się z rozdzielaczy, skrzynek rozprężnych i rury wentylacyjnej Top FLEX System Ag.

   Elementy składowe są proste w montażu i bezawaryjne. Instalacja Top AIR jest bakteriobójcza i antystatyczna, charakteryzuje się wysokim stopniem higieny i bezpieczeństwa dla zdrowia.

   Przemyślana konstrukcja systemu instalacyjnego Top AIR pozwala na uzyskanie odpowiedniego przepływu powietrza bez strat, co daje możliwość optymalnego doboru jednostki rekuperacyjnej oraz właściwego działania całego systemu.

   Odpowiadając na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania naszych Klientów oferujemy dwa systemy dystrybucji powietrza:

   System Top FLEX – modułowy system bakteriobójczy, przeznaczony do instalacji w mniejszych obiektach mieszkalnych.

   Prezentujemy kilka przykładowych elementów tego systemu

   NOWOCZESNA RURA WENTYLACYJNA Top FLEX System Ag

   Głównym elementem systemu Top AIR VENTILATION jest nowoczesna rura wentylacyjna Top FLEX System Ag. Rura, ta posiada antybakteryjną, grzybobójczą wewnętrzną powłokę zawierającą srebro, przez co nie dochodzi do procesów migracji, jonizacji. Zastosowanie srebra zapewnia długoletnie działanie bakteriobójcze bez względu na temperaturę oraz wilgotność powietrza. Dodatkową zaletą wewnętrznej warstwy rury Top FLEX System Ag jest działanie antystatyczne, przez które skutecznie ogranicza się gromadzenie i osiadanie kurzu w rurociągu. Przy użyciu tej rury uzyskujemy odpowiednie przepływy powietrza bez strat, a tym samym optymalne działanie całego systemu rekuperacji.

   SKRZYNKI I ROZDZIELACZE

   Skrzynki nawiewno-wyciągowe i rozdzielacze zaprojektowano z myślą o łatwym zamontowaniu oraz bezproblemowym i praktycznym użytkowaniu. Każdy element pasuje do wszystkich rur karbowanych o Ø75 dostępnych na rynku wentylacyjnym. Kształt skrzynek i rozdzielaczy gwarantuje swobodny przepływ powietrza, a ich gładka powierzchnia nie dopuszcza do osadzania zanieczyszczeń. Z uwagi na przemyślaną konstrukcję, skrzynki możemy zamontować pionowo w suficie powieszanym lub w posadzce, jak i poziomo w

   NIEZAWODNE USZCZELKI

   Oryginalne uszczelki jako bardzo ważny element systemu zabezpieczają szczelność instalacji oraz gwarantują bezawaryjną pracę systemu przez wiele lat.

   Jeśli jesteś zainteresowany całą naszą ofertą zapraszamy

   System Top FLEX Metal

   System Top FLEX Metal – system przeznaczony do każdego rodzaju budynków, charakteryzujący się szerokim wachlarzem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które możemy dopasować do specyfiki obiektu oraz wymagań inwestora.

   Przykładowe elementy systemu Top FLEX Metal

   Skrzynka rozprężna Top FLEX Metal 3-króćcowa DN160/L280/przyłącza 3 x DN75

   Rozdzielacz Top FLEX Metal kątowy jednorzędowy prawy z izolacją wewnętrzną RDN160/przyłącza 10 x DN75

   Rozdzielacz Top FLEX Metal przelotowy jednorzędowy z izolacją wewnętrzną DN125/przyłącza 5 x DN75

   Rozdzielacz Top FLEX Metal przelotowy dwurzędowy z izolacją wewnętrzną DN200/przyłącza18 x DN75

   Pełna oferta naszych produktów dostępna jest na sklepie

   Schemat wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła Top AIR VENTILATION

   Wycena systemu rekuperacji!

   Aby otrzymać BEZPŁATNĄ OFERTĘ na wykonanie instalacji wentylacyjnej wypełnij poniższy formularz kontaktowy.

   Wycena systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wykonywana jest indywidualnie dla każdego klienta.

   Wstępną wycenę instalacji wentylacyjnej otrzymasz BEZPŁATNIE w ciągu kilku dni roboczych.

   Nasi fachowcy ocenią jaka centrala wentylacyjna będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia,
   zaproponują też optymalny sposób rozprowadzenia kanałów instalacji wentylacji mechanicznej.

   Prześlij nam rzuty budynku, a bezpłatną wycenę dostaniesz w ciągu kilku dni !

    Uprzejmie prosimy o podanie adresu z kodem pocztowym i miejscowością – dokładniejsze wypełnienie formularza przyspieszy proces obsługi.

    Do wstępnej wyceny wystarczy kontakt !
    Zadzwoń:  570 560 339
    Lub napisz:  projekty@topvac.pl

    REKUPERACJA - SZKOLENIA

    Szkolenie dla instalatorów systemów rekuperacji.

    W programie:

    • aktualne wytyczne montażowe, obowiązujące przepisy i normy,
    • dobór odpowiednich urządzeń,
    • programowanie centrali,
    • przegląd rekuperatorów – różnice technologiczne i ich wpływ na funkcjonowanie systemu,
    • jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów.

    Termin i miejsce szkolenia będą ustalane indywidualnie. Zgłoszenia prosimy kierować pod numer telefonu 570 560 339 lub adres e-mail: projekty@topvac.pl