Marzenie o domu wygodnym, a zarazem energooszczędnym skłania do poszukiwań nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Jednym z systemów, który obniża zużycie energii i jednocześnie znacząco podnosi komfort życia jest REKUPERACJA, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, zapewniająca optymalną wymianę powietrza. Zimą ogrzewa wpuszczane powietrze, a latem wychładza je zapewniając świeże powietrze przez cały rok.

System rekuperacji składa się głównie z przewodów instalacyjnych do dystrybucji powietrza oraz odpowiednio dobranego urządzenia – REKUPERATORA. Produkowane w Polsce rekuperatory marki TopVAC charakteryzują się wysoką sprawnością temperaturową w zakresie odzysku ciepła, co czyni je jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń tego typu na naszym rynku.

Biorąc pod uwagę konstrukcję, budowę oraz wydajność rekuperatorów możemy podzielić je na trzy rodzaje: VERTICAL, HORIZONTAL oraz PODSUFITOWE.

Niezawodne i energooszczędne urządzenia TopVAC

Jeśli coś robimy, chcemy to robić najlepiej jak potrafimy. Dlatego obok istotnych elementów takich, jak markowe wymienniki ciepła i wentylatory urządzenia TopVAC w standardzie posiadają rozwiązania, które obniżają zużycie energii, optymalizują odzysk ciepła i funkcjonowanie całego systemu. Do najistotniejszych należą:

  • system FLOW BALANCING (czujniki przepływu),
  • automatyczna nagrzewnica wstępna o niskim zużyciu prądu z płynną modulacją,
  • 5 czujników temperatury,
  • regulator (sterownik) pokojowy z kolorowym panelem dotykowym.

W cenie każdego rekuperatora otrzymacie regulator (sterownik) pokojowy z kolorowym panelem dotykowym.

Przekrój rekuperatora i jego najważniejsze części

POSTAW NA ŚWIEŻOŚĆ I ZDROWIE Z SYSTEMEM REKUPERACJI TOP AIR VENTILATION!

Układ wentylacji mechanicznej bazuje na wykorzystaniu rekuperacji ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii oraz utrzymania optymalnego poziomu temperatury we wszystkich pomieszczeniach w budynku. Rekuperator odzyskuje ciepło z powietrza usuwanego z budynku, a następnie wykorzystuje je do ogrzania świeżego powietrza rozprowadzanego w obiekcie kanałami wentylacyjnymi. W wyniku działania systemu rekuperacji we wszystkich pomieszczeniach przez cały czas obecne jest świeże powietrze o niskiej zawartości dwutlenku węgla, wilgoci oraz zanieczyszczeń. Należy przy tym podkreślić, że strumień powietrza usuwanego z obiektu nie łączy się z nawiewanym świeżym powietrzem. Zastosowanie rekuperatora w tym układzie znacząco ogranicza ilość energii niezbędnej do ogrzania powietrza nawiewanego do budynku. Dlatego jest wskazany w budynkach energooszczędnych. Jakość powietrza w domu z rekuperacją ma najlepsze parametry pod względem komfortu życia. Powietrze w obiekcie z wentylacją mechaniczną wyposażoną w system odzysku ciepła zachowuje optymalną temperaturę, jakość oraz optymalny poziom wilgotności. Jednocześnie jest nawiewane do pomieszczeń w odpowiedniej ilości.

Rekuperacja znacznie zmniejsza zapotrzebowanie energetyczne budynku zapewniając przy tym ciągłą wentylację pomieszczeń. System stosuje się w budynkach użyteczności publicznej, jak również w prywatnych domach.

Schemat wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła Top AIR VENTILATION

Wycena systemu rekuperacji!

Do wstępnej wyceny wystarczy kontakt !
Zadzwoń:  570 560 339
Lub napisz:  projekty@topvac.pl

REKUPERACJA - SZKOLENIA

Szkolenie dla instalatorów systemów rekuperacji.

W programie:

  • aktualne wytyczne montażowe, obowiązujące przepisy i normy,
  • dobór odpowiednich urządzeń,
  • programowanie centrali,
  • przegląd rekuperatorów – różnice technologiczne i ich wpływ na funkcjonowanie systemu,
  • jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów.

Termin i miejsce szkolenia będą ustalane indywidualnie. Zgłoszenia prosimy kierować pod numer telefonu 570 560 339 lub adres e-mail: projekty@topvac.pl