SPRZĄTANIE NA MOKRO I SUCHO Z RĘCZNYM OPRÓŻNIANIEM ZBIORNIKA

Główną zaletą jednostek centralnych PRO100 i PRO200 do sprzątania na sucho i mokro z ręcznym opróżnianiem zbiornika jest możliwość wciągania płynów bez użycia dodatkowego separatora. Po wciągnięciu płynów zaleca się jedynie ręczne opróżnienie zbiornika. Przy opcji sprzątania na sucho jednostki mogą pracować wraz z wielowarstwowym antyalergicznym workiem jednorazowym o pojemności 30l. Przy wersji sprzątania na mokro możemy wykorzystać je również do płukania i dezynfekcji całej instalacji.

HUSKY AUTOMATIC – NOWA SERIA ODKURZACZY CENTRALNYCH Z AUTOMATYCZNYM ODPŁYWEM ZANIECZYSZCZEŃ DO KANALIZACJI

Filtracja wodna występuje najczęściej w odkurzaczach tradycyjnych, aczkolwiek są na rynku producenci, którzy oferują odkurzacze centralne z „filtrem wodnym”. W tradycyjnych odkurzaczach „wodnych” zassane powietrze przechodzi przez zbiornik wypełniony wodą, co powoduje jego oczyszczenie z brudu i innych drobnoustrojów. Dodatkowo niektórzy producenci stosują jeszcze dodatkowy filtr, którego zadaniem jest przechwycenie zanieczyszczeń, które nie zostały wyfiltrowane w zbiorniku z wodą. Niestety po każdym użytkowaniu zaleca się usunięcie wody z brudem oraz wyczyszczenie zbiornika, by zapobiec tworzeniu się bakterii i pleśni.

Firma Husky w nowej serii odkurzaczy centralnych Husky Automatic potrafiła jednak wyeliminować ten problem. Odkurzacze te wyposażone zostały w automatyczny odpływ zanieczyszczeń do kanalizacji oraz przyłącze wody. Dzięki temu odkurzacz, po skończonej pracy, sam pozbywa się zanieczyszczeń oraz czyści zbiornik za pomocą strumienia wody.

Sekwencja operacji jednostki centralnej podczas pracy

Odkurzacze serii Husky Automatic idealnie nadają się do czyszczenia parkietów drewnianych, paneli, płytek oraz wykładzin i dywanów itp.

Akcesoria do sprzątania na mokro

System rur w instalacjach wyposażonych w jednostkę z serii Husky Automatic wykonuję się w bardzo podobny sposób jak instalację wyposażoną w jednostkę centralną do pracy na sucho. Jedynymi różnicami w tym przypadku jest konieczność zachowania niewielkiego spadku na odcinkach poziomych instalacji oraz zasyfonowania podejść pod gniazda oraz pionowych rozgałęzień instalacji. Schemat prowadzenia instalacji przedstawiono na rys. poniżej.

schemat systemu rur

W gamie modeli odkurzaczy Husky Automatic znalazły się następujące modele: Husky PRO 300, Husky PRO 400, Husky PRO 500 oraz Husky PRO 600.

Ponadto jednostkę Husky PRO 500 wyposażyć można w dodatkowy silnik, tzw. „Booster”, dzięki czemu zwiększa się jej siła ssąca. Opcja ta jest szczególnie istotna jeśli w danej inwestycji w późniejszym czasie zajdzie konieczność rozbudowy istniejącej instalacji centralnego odkurzania (w wyniku np. rozbudowy budynku).

Jednostki centralne Husky Automatic w zależności od modelu nadają się zarówno do użytku domowego jak i przemysłowego. Jednostki te mogą zostać zamontowane w budynkach o powierzchni użytkowej dochodzącej do 2000m2 (a nawet większej przy połączeniu kilku jednostek).