System Hide-A-Hose możemy podzielić na dwa etapy. W pierwszym etapie rozkładamy orurowanie zgodnie z instrukcją montażu systemu HAH. Natomiast w drugim etapie montujemy gniazda ssące, węże, funkcjonalne dodatki oraz odpowiednio dobraną jednostkę centralną i akcesoria.

Zobacz jakie to proste!

Wystarczy otworzyć gniazdo ssące HAH i wyciągnąć żądaną długość węża.

Przesuwamy blokadę węża w gnieździe HAH, żeby wąż nie cofnął się do instalacji. Włączamy system w gnieździe (w zależności od wybranej opcji włącznik systemu może być na rękojeści) i montujemy rękojeść z rurą teleskopową oraz wybraną szczotką.

Już możemy swobodnie sprzątać. Po skończonej pracy odkładamy rękojeść z akcesoriami na bok. Odbezpieczamy blokadę w gnieździe HAH i przykładamy dłoń do końcówki węża.

Wytworzone podciśnienie wciąga wąż do instalacji a my wyłączamy system w gnieździe HAH i zamykamy gniazdo.

Etap 1

Pierwszy etap to wykonanie projektu oraz montaż instalacji. Zestaw instalacyjny na jedno gniazdo HAH składa się z różnych ilości materiałów pvc w zależności od przyjętej długości węża (9,1m/12,2m/15,2m/18m). System HAH nie jest drogi, ponieważ z jednego gniazda możemy posprzątać około 120m² powierzchni. Szacunkowy koszt pierwszego etapu- wykonanie jednego gniazda HAH (materiał i robocizna) wynosi około 800,00zł netto. W skład zestawów instalacyjnych wchodzi: rura dwuwarstwowa, złączki do rury, kaseta do gniazda ssącego, łuki 90°,45° i 22,5°.

Nowa kaseta montażowa do montażu przed tynkami znacznie ułatwia montaż gniazda ssącego. Główną jej zaletą jest wbudowany ruchomy króciec przyłączeniowy, który dzięki możliwości manewrowania w różne strony znacznie ułatwia osadzanie gniazda ssącego HAH, a także pozwala w łatwy sposób ustawić odpowiedni kąt podejścia instalacji.

Etap 2

Przy drugim etapie możemy wykorzystać gotowe zestawy podłączeniowe składające się z wybranej długości węża HAH i odpowiedniego gniazda HAH. Obecnie dostępne gniazdo zostało poprawione stosunku do pierwotnego modelu pod względem ergonomii oraz szczelności. Dzięki udoskonaleniu nowe gniazdo HAH jest mniejsze od poprzedniego aż o 38%. Wyróżnia się nowoczesnym designem oraz solidną konstrukcją, a przy tym jest łatwe i wygodne w użyciu.

Przy tym etapie montujemy jednostkę centralną oraz dodatkowe urządzenia typu szufelka automatyczna, Vroom czy Wally Flex. Uzupełnieniem tego etapu jest nabycie odpowiednich akcesoriów do sprzątania.

System Hide-A-Hose możemy również zainstalować w domach już zamieszkałych. W tym celu mamy przygotowane kompletne zestawy Jumbo HAH. Zestawy te obejmują materiały potrzebne do wykonania pierwszego i drugiego etapu systemu Hide-A-Hose. W zależności od potrzeby wyróżniamy zestawy z gniazdem białym lub kremowym oraz węże z pokrowcem lub bez pokrowca o długościach: 9,1m/12,2m/15,2/18m.

Sprawdź konkretne konfigurację zestawów HAH. Do każdego zestawu dołożona jest instrukcja montażu systemu Hide-A-Hose „krok po kroku”. Jeśli jesteś zainteresowany tym systemem: